Ave Aburh Eva Hrubá..Minulost na ramínku

EvaHrubá Něha

28.02.2024 16:22
Eva HrubáNĚHA Ranní něha v prázdném okně zívá Stýská siJe těžké se vyznat v  záclonách i závěsech co tentokrát zatahují duše aby v pološeru zakopávaly o nit světla Nerozpažené k obejmutíNeotevřené pro denní každodennost mezi havrany i popelavým peřím holubůJe těžké uchopit myšlenky jako...

Ave Aburh Eva Hrubá. zabloudila jsem

10.02.2024 10:50
Zabloudila jsem v básniJako v toběVodopád Hořící pěna pod jezemZpěv co se topí v kornoutech zběsilé vody Válí se po sobě Přehlušuje Možná pláče v rychlém dotyku  jako když pošleš papírovou loďku po řece Zabloudila jsem v básni Teče ve mně  podobná roztavené pečeti na tajných dopisech...

Eva Hrubá Báseň

17.01.2024 15:53
Pojďme otevřít náruč Jako knihuA číst si Možná o lásce

Ave Aburh EvaHrubá Jak mi to vysvětlíš

01.10.2023 11:35
Už nevím co ti mám povídatStejně neposlouchášHázím na zeď všechny luční kvítky co se tam chvíli třepotají než je smázneš hrstí jílu a drnů a blátaže se tam vytvoří škleb s očima navrch hlavy s vousiskem černokněžníka co slintá apokalypsu svýho mozku z kterého vyvěrá jen a jen močál zelená stoka...

Ave Aburh Eva Hrubá O dotýkání

17.04.2023 16:47
Chci se tě dotýkat člověčeTebe v přítomnosti všech světel tvého záření Podobáš se lampiónu lucerně žárovce slunci i měsíci Možná i všem hvězdám co zkrášlují noc v které spí ukolébané tvé dítě tvá jedinečnost umět vést radost bok po boku k valčíkuChci se tě dotýkat veškerá má lásko i tebe jediná...

Ave Aburh Eva Hrubá Mezi(vánoční)

21.12.2022 14:42
MEZI (vánoční)Mezi vším tím čím hostíme Vánocemezi vánočkou s posledními dvěma prameny lásky a věděnímmezi ohýnky na knotech svícímezi jablky v kterých zatím spí hvězda mezi slupkami ořechů z kterých se stanou lodičkymezi šupinami a hubičkami kaprů tichounce zní koledy a zvonění zvonů tam vysoko u...

Ave Aburh Eva Hrubá Mezipřistání

22.09.2021 15:54
Je čas mezipřistání Zdržím se v něm Po celou dobu této básně Nevím zda je to báseň protože už samo ono slovo volá po...

myslíte si,že o vás nevím.vím.jsem vaše nitro v písmenech

Ty jsi prostě ta Evička, která je originální a hodna ochranné známky města Nymburk... ZA TUTO HLÁŠKU DĚKUJU.. ZASMÁLA JSEM SE.

V této rubrice nejsou žádné články.

POJĎME NA CHVÍLI DO POEZIE , POJĎME SE NEBÁT VNÍMAT POCITY A CITY I EMOCE

Díky , že tu jsi člověče milý .

V této rubrice nejsou žádné články.

Nikdy si nemysli,že jsi jednička ,pamatuj ,že před ní je vždy nula.

V této rubrice nejsou žádné články.

Vitej v roce 2024

pokud nedáváš - nedostaneš , a pokud dáváš dostaneš , ale za vyučenou .

V této rubrice nejsou žádné články.

Všechno je poezie , protože ona sama je poezií

V této rubrice nejsou žádné články.

bez poezie a poetiky je zhasnutý svět

V této rubrice nejsou žádné články.

Vítej v roce 2024

Pokud v lásce činíš, lásku rozdáváš .

V této rubrice nejsou žádné články.

vždycky je čas na lásku v poloze expresivního impresionismu

V této rubrice nejsou žádné články.

Hálkovo divadlo Nymburk, leden, recitál Pomeranče

Koncert pro radost .Mratín 2023

Víra v sebe je mnohem víc než naděje v neurčito

V této rubrice nejsou žádné články.

rádio Patriot v pořadu Na dřeň

z recitálu Vůně v rádiu Patriot

Ze soaré vernisáže Vroucně ..Hálkovo divadlo Nymburk

Hálkovo divadlo Nymburk .Výstava je prodejní a potrvá do poloviny měsíce prosince 2023

foto z vernisáže digitálního umění Vroucně aneb ismy Evy Hrubé

Pozvánka na výstavu ..Vroucně aneb " ismy " Eva Hrubé

Zvu vás na vernisáž výstavy digitálního umění. .Kino Sokol Nymburk .4 dubna od 18.00. hodin. Program, zpěv Lída Žembery, mluvené slovo Pavel Klicpera, Poezie Eva Hrubá

Forbína, Nymburk Hálkovo divadlo říjen 2023

z představeni na Festivalu naděje Neratovice

Vaša tvorba je hodna výstavných síní.Nech vás už niekto objaví.Všetky fotografie sú na rovnakej úrovni vašich renomovaných kolegov.A to vam nepochlebuejem.Konštatujem

Recitál Něžnosti , kino Nymburk, březen 2023

namaluj obrázek

Někdy mám touhu být neviděna, jindy viděna, toť věčný rozpor opravdového umělce .

V této rubrice nejsou žádné články.

takhle vysílám rádio

rádio je zvláštní druh samomluvy

V této rubrice nejsou žádné články.

Jájství je totalismus ega, jež egoismus povyšuje nad já

V této rubrice nejsou žádné články.

koncert pro radost Mratín , štědrý den.2022

Jak může být šťastná zem , když není šťastný člověk

V této rubrice nejsou žádné články.

porozumění je dvojče empatie , rozum s empatií bývá sestrou inteligence a inteligence je vrození v sebe

V této rubrice nejsou žádné články.

V každé chvíli , ať je jakákoliv , víme, že žijeme .

V této rubrice nejsou žádné články.

Možná tyto stránky budou pro vás příliš chaotické,a není život takový?

NIKOHO NENUTÍM ABY MNE ČETL,ALE KDYŽ SE TAK STANE,je to fajn.

V této rubrice nejsou žádné články.

Hálkovo divadlo Nymburk recitál

Naděje je balzám co vyhladí rozprýskanou duši , než první déšť ji smyje a v čekání na slunce pošle po duze milosrdnou lež.

V této rubrice nejsou žádné články.

foto z vystoupení Výtah do ráje , červen 2022

Městská knihovna Nymburk ...děkuji za výstavku

díky za tento almanach

Genialita se neslučuje s průměrností i když průměrnost bývá u podprůměrných nazývána genialitou.

V této rubrice nejsou žádné články.

Žijeme v chaosu,ale i v něm je hledání zvuků pro harmonii , které by nezazněla, pokud by život byl klidnou beztvarou sonatinou v jednom tónu.

V této rubrice nejsou žádné články.

Bezduchost s bezcitem prochází tunelem samolibosti a samolibost je výhra nad pokorou

V této rubrice nejsou žádné články.

Praha Vstoupení Pamatuj 22

Divadlo únor 2022

Báseň

Ave Aburh Eva Hrubá Touha

20.02.2024 10:24
Říkali mi že nikde nejsiŽe už tě nepotkámA tak jsem šlaNěkolikaterou krajinouNeutěšenou dramatickou zimní Minula  jsem několikatero polí a luk prošla přes kameny strouhou zkřehlá a doufající Spěchala jsem přes několikatero křižovatek a mnoho cestOdvážná co první let ptáčeteAch touho...

Ave Aburh Eva Hrubá Ty strome

10.02.2024 10:18
Venku trhá vítr myšlenky stromůma ony poletují vznáší se a usedají jsou jako vůně která vzlíná mezi prachem a potem ulic a někde se zastaví Možná u cukrárny kde prolne s kávou a vaječným koňakem v čokoládové špičce Měla jsem ji ráda tak jako ty můj strome v šále z větru v kabátě z vánku a šatech z...

Ave Aburh Eva Hrubá Ulice plná klavirů

17.01.2024 15:49
 Přešlaluji z nohy na nohu Poskakuju Je mi zima teplo zima Zastavuji se v pohybu Zním Zním jako zvonky malého krámku  na dveřích kde  prodávají staré noviny knihy  bandasky i mýdlo s Jelenem kde to voní po minulosti podobně jako starý plech v troubě na kterém ...

Ave Aburh Eva Hrubá Máj

02.05.2023 06:14
MÁJ Město oddychuje Je kuropění   lJabloně v květu se chystají do zpěvu a šeříkům začíná máj Ta vůně prostořeká v prostoru Je slyšet za humny rozmlouvání měsíce se                                 ...

Ave Aburh Eva Hrubá Staré noviny

26.02.2023 18:01
Staré novinyPŘÍBĚH "Co máš pořád s tím mobilem přilepeným u ucha ?"Lidé jsou neteční Někdo se usmívá A tramvaj jede  Tramvaj slyší a naslouchá Ten hovor je soukromý Jenže..."Slyšela jsi to?" Vystoupuji Táhne mne k sobě řeka Snad si nebude telefonovat s...

Ave Aburh EvaHrubá Ptávám se

08.02.2023 11:35
Ptávám se   Ptávám se sama sebe v tichém odpoledni na cestách Mlčím na pěšinách Prosím na dálnicích rotujících mezi domy tebe světe hloupý i duchaplný světe prohnilý i láskyplný co se to uhnízdilo v našem mozku že myšlenku vyháníme koštětem na kterém černá kočka  štěká a trůní "táhni...

Ave Aburh Eva Hrubá Jednou

11.04.2022 17:56
JednouJednou  musí přijít časkdy dozraje  všechno v čase  ticha  V čase křiku          V čase pláče V čase času  co se zastaví abys to típl  a řekl dost Dost příslibů  Dost zraňovàní  Dost bolesti V...

Ave Aburh Eva Hrubá Opravdovost

11.04.2022 17:52
AVE ABURH   ..OPRAVDOVOSTJEN JEDNOU poznáš  BOLEST JEN JEDNOU   SMRT JEN JEDNOU   SMÍCH JEN JEDNOU  VINU JEN JEDNOU   SLZU JEN JEDNOU ODPUSTĚNÍJEN JEDNOU   CIT JEN JEDNOU  ZRADU A JEN...

Ave ABURH EVA Hrubá Báseň

26.03.2022 06:02
Pohrdám  sluncem  které  dovolí  mrakům zastínit  třpytSoudím lásku  co zatrpkne     pro  vlastní  blahobytŽaluji cit  který  lže  Bojínek  samolibý Vzdávám  se vejít do bran co  mají ...

Ave Aburh Eva Hrubá Jen pár řádků

12.03.2022 15:32
Ave Aburh Jen pár řádků 2022Podivný světNemocný světNemocná válkav které máme čas na fotografování natáčení videí a online přenosyPodivná dobakdy pomalu soused sousedovi ruku nepodáPrazvláštní čas na změny názvů i šikany  korektury slov a roztříštěných duší       ...
1 | 2 >>

Báseň je ozdravění světa

Ave Aburh Eva Hrubá Buď

20.02.2024 10:23
Povídej mi tak jakoby všechna světla roztrhla tmu a zažehla ne ohňostroje ale teplo barvy plamínků ne těch pod pláštěm plotýnky na sporáku jež tvoří modrošedou clonu Povídej mi tak že všechny duše co poletují kolem nás protože ještě nenašly tělo do kterého by vstoupily budou naslouchat tiše tobě a...

Ave Aburh Eva Hrubá Pomeranče

17.01.2024 15:52
Kdykoliv jdu mým městem doprovází mne mé dávnověké mé bývalé mé tehdy Šťastna usedám na patník u silnice blízko náměstí Dotýkám se Vedle mne síťovka plná sluncíTo pomeranče mi vás připomnělyV krámku pod podloubím zní hudba Ne  - to vy  si vyprávíte

Ave Aburh Eva Hrubá Rozjebaná šatna

01.09.2023 09:18
V týhle rozjebaný šatně s tisícero kravatama bez estetiky se schovává ještě k tomu tolik zlodějů tak moc hajzlů s modrýma očima i hnědýma čokoládovýma vystajlovanýma nejlépe pro komfortní zónu za zrcadlovkou brýlí  ovšem s pokáleným čelem od hoven ptáků  co nosí v zobácích  na...

Ave Aburh Eva Hrubá prolámat se do svědomí

30.07.2023 10:03
Prolámat se do svědomíRoztrhnout všechny zapečetěné díry Prokousat se až tam k sobě kde pokud jsi nezapomněla masožravá květino citu že tam uvnitř našeho příbytku býtí s balónkem duše..viděli jste duši kapra? Je v ní všechno a nic Je v ní vzduch a vítr Tak tam uvnitř s balónkem duše jsou tiché...

Ave Aburh Eva Hrubá Na skále

29.07.2021 07:13
Na skále u nebe vítr mne miluje Tulák co nikdy nezbloudí Košatě dravě na ploše z bílého kamene     na pouti                                  Sukni   mi...

Je čas mezi nebem a zemí,přesto umění i když chodí po špičkách,je s námi.

V této rubrice nejsou žádné články.

Pokud věříš v sebe,věříš v člověka.

V této rubrice nejsou žádné články.

POKUD MUSÍŠ ZRAŇOVAT .. ZRAŇUJ ALE BUDEŠ ZRANĚN. . (ave aburh )

V této rubrice nejsou žádné články.

Nic neni víc než věčnost lásky

VÝMLUVY JSOU NEVYJASNĚNÉ CITY UVNITŘ SEBE. LŽI JSOU STRACHEM Z PRAVDY. NESPLNĚNÉ SLIBY JSOU TRVÁNÍM NADĚJE Ave Aburh

V této rubrice nejsou žádné články.

POMÍJIVOST RŮŽÍ NEEXISTUJE, JAKO NEEXISTUJE POMÍJIVOST OPRAVDOVÝCH VZTAHŮ

V této rubrice nejsou žádné články.

z Připravované Knihy Minulost na ramínku

Ave Aburh Eva Hrubá Medvídci

20.02.2024 10:28
Mezi střechami si hrají holoubciSpí na okraji okapů v domečcích  z peří a bláta po celém dnikterý se stal hotelem pro všechny ptáky kteří na křídlech kolébají písně mraků co podobají se medvídkům den co noc Noc co den v mé posteli ach bože lásko dětských her kde jste? Možná schované mezi ...

Ave Aburh Eva Hrubá Polibku milovaný

20.02.2024 10:20
Miláčku Třepetalko BonbónkuSladká meruňko zapomenutá na míse Ty můj šuplíku na všechno kde jsi se vysypal se všemi polámanými pastelkami se všemi obrázky a náčrtky S hudbou v notesu s písmeny místo not Můj korespondenční lístku se vzkazem "miluji tě" Kdo tě vyhodil/ když já to nebyla/ do uhláku na...

Ave Aburh EvaHrubá závěs

20.02.2024 10:16
U zeleného závěsu visí růžena okenních rámech A hudba ladí  do čajorůžovaPovznášíRůže se  potulují v ozónu tónůV klavíru ztrácí dech Tajemství violy ve strunách schovává seNa skle tvůj obraz miláčku

Ave Aburh ty strome

10.02.2024 10:20
Venku trhá vítr myšlenky stromůma ony poletují vznáší se a usedají jsou jako vůně která vzlíná mezi prachem a potem ulic a někde se zastaví Možná u cukrárny kde prolne s kávou a vaječným koňakem v čokoládové špičce Měla jsem ji ráda tak jako ty můj strome v šále z větru v kabátě z vánku a šatech z...

Ave Aburh Eva Hrubá Neděle

17.01.2024 15:45
Je neděle bloumavá tesklivá Mlčenlivá (mezi nikým a všemi mezi dovětky slov ze včerejškaMám tě  v úter čekej něco na hoj)Nepotkáš (když se nechceš potkávat)Nepomiluješ (když se nechceš milovat )Usycháš Mezi střechami si hrají děti andělé co nepoznali podsvětí onu mlhu v které se prodíráme...

Ave Aburh Eva Hrubá Uprostřed náměstí

19.10.2023 18:22
Sbalit tašku koupit čokoládu natrhat na zahradě pugét čehokoliv zkontrolovat dózu na léky a vyjít v klidu s tajuplným úsměvem na rtechulicemi co tě zdržují a nedotýkají se protože jsou studené z betonových kvádrů o které zakopáváš jako o ty asfaltové jež jsou samá díra vypálená od slunce a unavují...

Ave Aburh Eva Hrubá. prosím děkuju

01.10.2023 11:36
 Do Bistra Koruna na Václaváku se vracím právě tak často jako do Startu na náměstí v Nymburce vedle tenkrát luxusního hotelu Záložna s koženými boxy v bordó barvě kde sedávali maloměšťané a někdy i brácha a já  nad jedním pivem do půllitru zatímco Start- denni bar byl startovací čára a...

Ave Aburh Eva Hrubá Ještě pořád

01.10.2023 11:34
Ještě pořád mám boty na tkaničkyDveře na starý klíč Chléb si potírám banánem lívance balím do skořiceBramborové placky zdobím rybízovou marmeládou a bílou kávu ze staré  konvice nalévám do hrnku s puntíky kam se vejde i nalámaný chléb Ještě stále a napořád natahuji budíka a stavím ho na talíř...

Ave Aburh Eva Hrubá Rozjebaná šatna

01.09.2023 09:18
V týhle rozjebaný šatně s tisícero kravatama bez estetiky se schovává ještě k tomu tolik zlodějů tak moc hajzlů s modrýma očima i hnědýma čokoládovýma vystajlovanýma nejlépe pro komfortní zónu za zrcadlovkou brýlí  ovšem s pokáleným čelem od hoven ptáků  co nosí v zobácích  na...

Ave Aburh EvaHrubá Prolámat se

02.07.2023 08:57
Prolámat se do svědomíRoztrhnout všechny zapečetěné díry Prokousat se až tam k sobě kde pokud jsi nezapomněla masožravá květino citu že tam uvnitř našeho příbytku býtí s balónkem duše..viděli jste duši kapra? Je v ní všechno a nic Je v ní vzduch a vítr Tak tam uvnitř s balónkem duše jsou tiché...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Nejhorší je malomocenství ducha národa.Postupně se nakazí člověk od člověka. A je tu nihilismus Ave

V této rubrice nejsou žádné články.

Vítej v uměleckém chaosu NAJDI SI CO CHCEŠ

V této rubrice nejsou žádné články.

Je čas na okamžik kdy tě obejme Múza

Ave Aburh Eva Hrubá Lovkyně

17.01.2024 15:44
Jsem lovkyně emocí Chátrám když nesaju nektar tvých slov Piju dotyky Přežírám se tvým chvěním blízko orgasmu Jsem neutuchající milenka vášněa touhy Jsem smyslná cudnost miláčku

Ave Aburh Eva Hrubá O dotýkání

02.05.2023 06:16
Chci se tě dotýkat člověčeTebe v přítomnosti všech světel tvého záření Podobáš se lampiónu lucerně žárovce slunci i měsíci Možná i všem hvězdám co zkrášlují noc v které spí ukolébané tvé dítě tvá jedinečnost umět vést radost bok po boku k valčíkuChci se tě dotýkat veškerá má lásko i tebe jediná...

Ave Aburh Eva Hrubá Minimalismus

18.02.2023 18:38
MinimalismusAve Aburh  Minimalismus  (autorská  práva)Zapomenout  VšechnoVšechno Všechno v hudbě Vplout do ní Do oceánu Ponořit hlavu Nedýchat Zapomenout na slova  Lichokopytníky Slyšet jen...

Ave Aburh Eva Hrubá Doma

18.02.2023 18:31
Všichni někam jedou Drží mobily  jako by to  byly ruce milenců a milenek Jeden  jediný  šustí  pytlíkem Ukrývá  ho kapsy  a mezi vousy  zbytky housky Člověk Vodičkova  ulice čeká Tramvaj pluje  mezi krupicí ...

Ave Aburh Eva Hrubá O smrti

18.02.2023 18:28
.Po starém náměstí žene se vítrmá ruce do pěstí padá z nich pot všech příběhů o štěstí Řeka se povaluje o překot mezi rybami líbání vtisknuté do vlnyStařičký topol vysoko v nebi sní  Návraty usychají jako chryzantémy  hřbitovů a zetlelého listí kde babičky o holích umývají...

Ave Aburh Eva Hrubá bez názvu

09.01.2023 10:47
Na rozhraní všech hranObjetím řekni miže nikdo nesmí zůstat nepotkánTam někde tam prorůstám Na okraji všech okrajůpolibkem řekni mijak daleko je pookraj                 Tam někde tam na rozhraní všech hran lásko s tebou zůstávám

Ave Aburh Eva Hrubá V onom tichu

29.12.2022 11:24
V onom tichuco hraje podobně jak flašinetjež s radostí kliky točí všechna světla svíček na stromu který se stal vánočním který se stal láskou v ten čas všech zastavených časů co stále tikají rytmem ne blikajících kýčů do kterých oblékáme domy komíny ploty jabloně křoviska ve tvarech sobů a sání...

Ave aburh EVA Hrubá Mezi mou a tvou dlaní

30.11.2022 11:10
Mezi mou a tvou dlaníje tolik místa tak moc prostorudo kterého se vejdou muškátové oříšky rozsypaná strouhanka bobkový list i zbytky látky na šaty pro plesové ranhojičtví zkrabatělých dušípodobně jako do starého cylindru litr vína které musíš rychle vypít než vyteče Mezi tvou a mou dlaní je vesmír...

Ave Aburh Eva Hrubá ještě stále

13.11.2022 13:50
Tenhle sobeckej a připálenej chleba bez mouky bez kmínu bez sole bez kůrekTenhle pecen co plesnivý uprostřed tavených sýrů bez chutěTenhle sobeckej kaleidoskop  obarvených párků plných strouhankyTohle ovoce nevyzrálé přehnilé ve vagónech na cestáchTenhle rohlík plný děr místo šťavnatého...

Ave Aburh Eva Hrubá Rozcuchané vlasy

31.07.2021 05:51
Rozcuchané vlasy/věnováno Radkovi Svobodovi/V plecháčku na klavíru tančí muška Ruší ho Toho  který přišel Dřevěné ticho zívá a struny pokukujípo  pedálechZNÍT chtěly by znít On  si zapaluje cigaretu Klidně tak klidně jakoby nebyl žádný nečasani prostojeNa...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Mám pocit že český národ ztratil nejen smysl pro humor ,ale mnohé jiné mnohé kvality ...

V této rubrice nejsou žádné články.

Nic neexistuje.Nikdy neexistuje.Je jen teď.

V této rubrice nejsou žádné články.

Neexistuje Nic co bys nedokázal

V této rubrice nejsou žádné články.

NĚKDY JSEM VODOU,JINDY VĚTREM,NĚKDY PÍSNÍ, OBČAS I KALUŽÍ A ZVONEM,ALE PŘEDEVŠÍM PŘÍBĚHEM SVÝCH PŘÍBĚHŮ

V této rubrice nejsou žádné články.

Kdykoliv stane se cokoliv vždy zůstaň sebou a důvěřuj svému vnitřnímu světu

V této rubrice nejsou žádné články.

Déšť je slzou bohů

V této rubrice nejsou žádné články.

KRÁTKÉ ŘÁDKY, KTERÝM SE ŘÍKÁ POEZIE, JSOU FAKT NĚKDY NA PALICI, NEJEN PRO AUTORA, ALE PRO ČTENÁŘE

V této rubrice nejsou žádné články.

NIKDY Nikomu Nedovol manipulaci

POKUD MÁŠ PŘESTAVIVOST JSI TU SPRÁVNĚ

V této rubrice nejsou žádné články.

TVÉ ROZHODNUTÍ -MÁ BOLEST.TVÁ BOLEST-MÉ ROZHODNUTÍ.

MILUJ TAK ABYS NEZRANIL, NEZRAŇUJ ABYS BYL MILOVÁN

V této rubrice nejsou žádné články.

SLZA JE PÍSMENO BEZE SLOV

V této rubrice nejsou žádné články.

Čas klidu

náhledy do myšlení a duše autorky

pohledy na svět a lidské hemžení 

fota  a prodejní digital art

poezie aneb výběr z 15cti sbírek

kousek moudra nebo-li epigramy

divadlo jako umění přednesu

a tak se nějak se proklikáme do děkovaček

 

Anketa

Zaujala vás Eva Hrubá ?

zaujala (1 041)
34%

líbí se mi (393)
13%

zajdu znovu (286)
9%

chci tě poznat (293)
10%

vrátím se možná (240)
8%

poezii nečtu, ale už budu (808)
26%

Celkový počet hlasů: 3061

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

https://youtu.be/0KohUatKmjg

báseň je poetika pocitu pravdy života

Ave Aburh Eva Hrubá závěs

20.02.2024 10:18
U zeleného závěsu visí růžena okenních rámech A hudba ladí  do čajorůžovaPovznášíRůže se  potulují v ozónu tónůV klavíru ztrácí dech Tajemství violy ve strunách schovává seNa skle tvůj obraz miláčku

Ave Aburh Eva Hrubá. Ticho

17.01.2024 15:37
Občas je takové tichoNěkdy je takové tichoJe takové tichože tě slyším mluvit Jsi v kuchyni a voláš Evi co si dáme k večeřiJsi v obýváku a zpíváš Nádherná nádherná s Pavlem NovákemJsi na chodbě slyším tvé krokyPokašláváš maminko Je takové ticho.....

Ave Aburh Eva Hrubá Dveře do Vánoc

29.12.2023 13:03
Dveře do Vánoc Myslíte že můžeme vstoupit do Vánoc do onoho požehnaného místabez přetvářky Myslíte že smíme  vstoupit my všichni pozemští do Betléma  minulých časů v biblických obrazech tam kde zrozen byl Ježíšek pro děti a Ježíš Kristus pro nás tak velmi dospělé až ztraceni...

Ave Aburh Eva Hrubá Dobré ráno tmo

19.10.2023 18:19
Tma je čokoladovej rohlík možná i trdelník s kopou zmrzliny brzy ráno když je hladová po celé noci v které zrůžověla a zhmotněna ve snu prodávala hvězdy na ulicích v zapomenutých zákoutích měst kde žijí zapomenutí lidé odstrčeni od bulvárů poznamenaní zapomněním jen proto že v prostém bytí žijí své...

Ave Aburh EvaHrubá Miláčku

02.07.2023 08:56
Miláčku Pojď si povídat o tom co už neníSedíš tu nahý v rozhraní něhyNeříkej že už nevíš že polibky jsou švitoření v síti touhy Miláčku  jsme v řece co nepramení obejmi mne tvými slovy ať nám neutone zlomené stéblo trávy z rozkoše i soucítění Pojď si povídat o tom co už není

Ave Aburh Eva Hrubá Obraz

12.05.2023 13:55
Obraz Ty hele vždyť vono už není vůbec nicŽádná radost No jo ..Co no jo ?  Tobě to je fuk ?       Bublifuk bublanina bublina tralali a prásk nic vítr a mlha Ty vole  všechno jsou jen extrementy a bublání  vyser se na toBude úplněk viď?Proč?Že jsi tak...

Ave Aburh Eva Hrubá Dotkni se mne

09.04.2023 13:13
Dotkni se mneJsem nahá až na plátno mý zatracený duše Zírá tam někam do všech tajných koutů lesa                v kterém se producírují ptáci Štěbetají podobně co lidé  mezi prvním a druhým jednáním               ...

Ave Aburh Eva Hrubá Povídej mi

18.02.2023 18:26
Povídej mi tak jakoby všechna světla roztrhla tmu a zažehla ne ohňostroje ale teplo barvy plamínků ne těch pod pláštěm plotýnky na sporáku jež tvoří modrošedou clonu Povídej mi tak že všechny duše co poletují kolem nás protože ještě nenašly tělo do kterého by vstoupily budou naslouchat tiše tobě a...

Ave Aburh Eva Hrubá Mezi TVOU a mou dlaní

21.12.2022 14:40
Mezi mou a tvou dlaníje tolik místa tak moc prostorudo kterého se vejdou muškátové oříšky rozsypaná strouhanka bobkový list i zbytky látky na šaty pro plesové ranhojičtví zkrabatělých dušípodobně jako do starého cylindru litr vína které musíš rychle vypít než vyteče Mezi tvou a mou dlaní je vesmír...

Ave Aburh Eva Hrubá Miláčku

13.11.2022 13:53
Kdo tě uštval miláčku můjtebe v tomto širokém světě bez náručeKdo tě vyždímal jak hadr na podlahu a hodil ho do koše s odpadky nedojedeného  obžerství svého vlastního životaKdo tě zmačkal aby sám byl bez vrásekMiláčkuPřitiskni se ke mněJeště tu jsemMožná ne na dlouho možná jen teďnež se...
1 | 2 | 3 >>

Eva Hrubá ..Výtah do ráje

AVE ABURH Eva Hrubá PEŘÍČKO

13.07.2022 12:09
#poeziePEŘÍČKO Nikdy není dobré psát cokolivkdyž necítíš nic Ten pocit prázdných dní Možná oloupanou samotu na ohryzek bez jaderNení dobré psát cokoliv natož báseňa nedejbože mluvitMožná se jen tak dívatjak ptáci šup sem šup tam lemují dlažbu blízko trávníkůjako by se báli že je někdo...

Ave Aburh Eva Hrubá Ona chvíle

10.07.2022 11:56
Možná je teď ona chvíle pro báseňMožná jen teď protože za okamžik už nebudeš mít čas vklouznout do veršůUž tě oblepí papíry počmarané poznámkami co všechno udělatVykopat brambory na zahrádcekteré se pokoušíš pěstovatkdyž ty z obchodu jsou samý vřed Umýt nádobí Teda ten talíř od čínské...

Ave Aburh Eva Hrubá Báseň

30.06.2022 10:39
.........."Měl jsem tě potkat dřív"Ale co je dřívLáska nezná dřív ani potom ani jindy                                                           ...

Ave Aburh Eva Hrubá Výtah do ráje

19.06.2022 19:41
Výtah do rájeMěsíc  se zavěsil do oblohy Kulatý  míč toulavý co proplouvá  mezi hvězdami i nocí tou bohatou holkou na snyaž zešedne obloha uvidíš na něi na lidský štrúdl táhnoucí se k měsícijehož klobouk lapá déšť jež zpívá o bubnech co nikdynikdo...

nová tvorba z poznatků okolního světa 22

Ave Aburh Eva Hrubá Pojďme se klamat

13.11.2022 13:44
Pojďme se chvíli klamatPojďme být na čas pohyblivým snem třeba sladkou vatou na špejli a lepit se dětem na nos nebo žvýkačkou co praská v ústech a voní po eukalyptu možná víc po jahodě Pojďme být šlehačkou na kávě co tvoří hrady i obličeje když ji lžičkou rozhrneš než se utopí Pojďme se nechat...

Ave Aburh Eva Hrubá K prasknutí

19.10.2022 17:50
K prasknutí                        Podlaha vlaku je šešlapaná jako starý trávník Nohy a nohy boty a kecky smrad pachy a vůně všech vdechů i výdechů  Česnek i cibule pivo a limča Ticho"Ukradl jsi mi peněženku.."Zahřmí a dvě...

Ave Aburh Eva Hrubá báseň

28.08.2022 11:48
NOSÍME V KABELCE  ZRCÁTKO OBČANSKÝ  PRŮKAZ  A PENĚŽENKU TOALETNÍ  PAPÍR  KAPESNÍK SVAZEK KLÍČŮ TAK JE TO ZAVEDENO  OŠTEMPLOVÁNO SCHVÁLENO NĚKTEŘÍ CIGARETY TELEFONNÍ  ČÍSLO NA MILENCE  NA MILENKU FOTOGRAFIE  DĚTÍ...

Ave Aburh Eva Hrubá Ty víš

01.06.2022 16:19
Ave Aburh Eva HrubáA TY VÍŠ Někdy ti někdo tolik chybí  že srdce zapomene tančit a mozek je náhle hloupej rozumbrada protáčí se v závitech a vrací se stále na počátek protože v něm jsou všechny  provázané myšlenky co spojují membrány síní komor chlopní...

Ave Aburh Splynutí

01.06.2022 16:18
Ave Aburh báseňEva HrubáO potkávání Setkáváš seA blízkost je dosahemNení vákuumJen splynutí v plynutí stejného časuTAK ZASE PŘÍŠTĚ avšak nic už se nekoná Snad spěch Snad rychlost Snad příště kdykolivPro mne ZŮSTÁVÁ v brázdě paměti myšlenka na dotyk Potkáváš se A v očích...

AVE ABURH EVA Hrubá Báseň

01.06.2022 16:15
Ave Aburh BáseňEva Hrubá#ceskapoezie#bosonohapoeziePříběhyKdyž necháváme utéct příběhyta místa za ohybem minulostíkterým se vyhýbáme dobrovolně a velkou oklikouaby nás znovu nevtáhlydo přímočarosti svých vlastních pocitůztrácíme se ve vlnách které vítr rozechvíváztrácíme se v ševelení co...

Ave Aburh Eva Hrubá Květen

01.06.2022 16:13
JE KVĚTEN  Vezu ti kopretiny mamiPojedou vlakem který hučí vedrem a slova  cestujích vibrují ve vzduchu  Je květen  Tvůj poslední tenkrát Vyjíždíme Jsem unavená protože to tak má být Hory jsou lechtivé divožky co neoklameš když na ně...

Ave Aburh Eva Hrubá Občas

21.05.2022 15:49
Ave Aburh Eva HrubáObčasObčas se ohlédnuto když zaslechnu krokyObčas se zastavímto když někde vzadu slyším hlasObčas ustrnu v soukolí  času...kdo tudy šel a kdo půjdeaž na zápěstí mé ruky dotikají hodinky po mamince... ještě je nosím... ještě jdou zastavené v minulosti     ...

Ave Aburh Eva Hrubá Záclona

10.05.2022 09:55
ZÁCLONA Potkáváme ne stín ale dušitam někde v podzemíblízko opuky a pískovce   a tenkých pramínků vody co nevsákly se Naopak roztekly se v prameny Natahuješ ruku jako bys chtěl obejmoutodstín bývaléhojako bys chtěl zastavit koloběhy na odřených koloběžkáchodrazů ...

Ave Aburh Eva Hrubá Květnová

10.05.2022 09:53
Nebudu vycházet      KLIDNĚ SVIŤ SLUNCE BUDU HRÁT DEBILNÍ HRY NA POČÍTAČI a smát seZBLÁZNÍM SE RADOSTÍ PODOBNÁ VŠEM OSTATNÍM PLACHETNICÍM NA SOUŠI S VYTŘEŠTĚNÝMA OČIMA    NA DISPLEJI SE UKOLÉBAM K SPÁNKU A CELEJ KOSTRBATEJ SVĚT MI BUDE U...
1 | 2 >>

minulost na ramínku

Ave Aburh Eva Hrubá V procitnutí poznaného

21.09.2022 16:28
Máš otázku myšlenku vzkaz Tak to vypiš do vzduchuTřeba si to někdo přečteale vlastně ani nemusíStačí že se ti uleví                  Tobě jen tobě                           ...

Ave Aburh Eva Hrubá Uprostřed hodin

29.07.2022 10:45
Nevím zda v dávnověku  v tom něžném dětství s pusou od čokolády vanilkové zmrzliny a kokosových špiček z dózy v cukrárně za pár drobných vždycky v neděli v skládané sukni a pleteném svetříku od mámy co v každém oku zobrazovalo se modré nebe bezpečí s očima navrch hlavy a bradou na pultu na...

Ave Aburh Eva Hrubá Vůně

19.04.2022 07:12
    vůně...2022                                                                             ...

Ave Aburh Eva Hrubá Tenký třpyt svítání

12.04.2022 15:52
Usměj se okamžiku vždyť to umíšStačí jen chvilka pro štěstíJe tak krátkonohéUteče rychleji než vodotrysk vprostřed města pro vlhkost vzduchuUsměj se okamžiku ať se v nás nedusí nedostatek dechu v kouřových clonách všech slovních potyček pro zlovůlí světoběžníků za malicherností světských...

Ave Aburh Eva Hrubá Láska jsi ty

11.04.2022 17:51
LÁSKA JSI TY  Cestuju  Nohy  jsou  metronom Tik tak TakAuta míjejí sami sebeNeohlíží seNemám ráda ten kravál co tříští myšlenky Asfalt se potí  Ať táhnou  ke všem čertům  Neslyší mneJak by mohly Motory nezpívají  Dřou vzduch ...

Báseň 2022

Ave ABURH EVA Hrubá Báseň

28.03.2022 10:53
Pohrdám  sluncem  které  dovolí  mrakům zastínit  třpytSoudím lásku  co zatrpkne     pro  vlastní  blahobytŽaluji cit  který  lže  Bojínek  samolibý Vzdávám  se vejít do bran co  mají ...

Ave Aburh Eva Hrubá Hraj

15.03.2022 14:55
Obracím se k tobě maminkotam nahoru do nebes kde znějí tvoje housle Ty pláčešMilá má jedináotřu svou slzu na skránije i tváMami zahraj mi humoreskuSnad tady dole ji uslyšíme mezi bouří s kupou bleskůLide můj má písni životaKamaráde milenýKamarádko vzdálenáObjímám vaše rty slovy co znějí...

Minulost na ramínku

Ave Aburh Eva Hrubá Všechno už bylo

30.01.2022 11:43
Všechno je dávno.Všechno už byloTy jsi byl..i ty jsi bylaVšechno už odzvoniloA všechno už nedozníTak přesně tak jak padlýzvonek do trávya přesto všechno Stínohry  na bílé stěněvečer co večer  se zobrazíVšechno už byloI milování na dýmu z cigareti směsice slov vytržených z nadějí i...

Ave Aburh Eva Hrubá Šálek kávy

10.01.2022 13:42
MinulostiAž si vychutnám šálek kávya vyčtu z lógru budoucnostaž porovnám ji s čárou života ve dlanipak se kouknu do tvých očíjestli tam ještě jsemMožná už budu rozmazanájako řasenka na řasách všech žen co se chtějí líbit a zapomínají na svébytné kouzlo přirozenosti které  nám bylo dáno právě...

Ave Aburh Eva Hrubá Smutek

23.12.2021 05:32
MinulostiPřepadl mne smuteknevím jak mu říkatPocit se nedá vyslovitTak třeba MiláčkuProč neVždyť je miláčekje všudypřítomný a má čas být s tebouMiláčekJenomže Miláček se má přece radovat juchat laskat tě vyhlazovat nabíjet točit dokola až ze sukní jsou kolotoče s obnaženými stehny pro dotykLidé se...

Ave k vám

Minulost na ramínku

Ave Aburh Eva Hrubá Minulost

04.06.2022 13:09
Je vedro To v duši hoří minulost Nejde ji vypálit podobně jako louku Někoho prostě nevypálíšZůstane cejch na srdci Je vedro Rybník bublinkuje To ryby se laskají a plují Kdyby šlo doplout až tam kde jsi Do prdele Ležím v písku Je vedro Rybník...

Ave Aburh Eva Hrubá Ať chceš nebo nechceš

10.01.2022 13:46
MinulostiAť chceš nebo nechcešJsi ve většině svého času sám bez dotyků není duševhledubez sladkosti hořkost necítíšděkuju nemám chuť na koláč plný třešní  protožePecky  by mohly tlačit  do dásní vždyť bychom je mohly rozkousnout a hořké jádro by připomnělo že není jen...

Ave Aburh Eva Hrubá Jdu domů

05.12.2021 17:12
Jdu domů mamiVlastně stále chodím domůJenže tu už nejsiVlastně jsiNapořádOdemknu a slyším tvé "kde jsi byla Evi tak dlouho"Tenkrát bych řekla "Na vodě mami"V divadles kamarády jsme přebírali život jako hráchMamiiii....Dnes"Za tebou u kostela.Seděla jsem na lavičce a dívala se na nebe. Vždycky tam...

Ave Aburh Eva Hrubá Plaváček

05.12.2021 17:11
BLOUMÁM  MĚSTEM, KTERÉ  JE TIŠINOU. ŽÁDNÉ  ZVUKY, JEN  VZDÁLENÝ   BZUKOT POULIČNÍCH LAMP. BLOUMÁNÍ  JE PODOBNÉ  MEDITACÍM, KDYŽ  NOHY POSUNUJEŠ A V KAŽDÉ  PRODLEVĚ  KROKU HROZNOVÉ  VÍNO  S...

Ave Aburh Eva Hrubá Hudba v šansonu

22.11.2021 11:14
PusinkoPodzimní listku smímTenkrát jsi na mne vysypal Pusinko tolik listů  a na každém z nichjestli teď odejdeš tak už se nevracejPusinko malinováVrátím se a zasypu tě všemi barvami našeho léta i podzimuV tehdy v tenkrát naposled naživojako na divadleMěla jsem tě pohladit po zakřiveném...

Ave Aburh Eva Hrubá. Jdu tudy a tam

22.09.2021 15:57
Jdu tudy a tam a zpět Otáčím se pro pár pohledů i  vět které tu zůstaly v prostorech mezi větvemi i mrakům na křídlech co vznášejí se podobně co ptáci V letu let do neznáma až za dávnověk Jsem tu A všichni jste přišli V tom čase  ticha na schodišti V tom čase dárků svázaných mašlí v tom...

Minulost na ramínku

Ave Aburh Eva Hrubá Zhasni

27.09.2021 10:26
Je čas dokončit tuhle knihuPřestat se hrabat ve vzpomínkáchBývalosti bývalé Věším vás na ramínko Jednou si  je někdo ze čtenářů oblékneDnes v čase  22.22.svlekám se do přítomnostiříkejte mi Evinkotak jak mne tím jménem laskala maminka Jediný člověk stejných očí Připadám si stará a...

Intimní mezipřistání.. minulost na ramínku

Minulost na ramínku

Ave Aburh Eva Hrubá KLAUN

23.12.2021 05:22
Minulost na ramínkuKlaun...ZÁKAZ  KOUŘENÍ ZÁKAZ  PODÁVÁNÍ  ALKOHOLU ZÁKAZ STÁNÍ ZÁKAZ VJEZDU ZÁKAZ  ZÁKAZ  ZÁKAZ pozor  Vyhláška  hlášení rozhlasu v roce 2021 Neočkovaní na Covid  mají dištancNikam bez vakcínyto abys věděl člověče že...

Ave Aburh Eva Hrubá Lipový čaj

02.10.2021 11:42
Podívej se holka do hrníčku možná tam jsou zbytky z minula Ta starodávnost čajů o páté kdy v každém doušku bylo další slovo pro potěchu kdy v každém polknutí rozlila se v tobě píseň A lžička na talíři se podobala makové panence kterou jsme si vždycky vyrobily z květů  my holky v teplácích...

Minulost na ramínku

Ave Aburh EVA Hrubá Sdílím se k tobě

10.10.2021 07:13
Už se nebavímeBaví nás druzína mobilech před školou v obchoďáku v kanclu na záchodě v kině  na ulici ve vlaku za volantem i v posteli a prej už i při milováníMiláčku sorry vydrž jen odpovím na zprávuUž si neříkáme zážitkyŽijeme je v zastavených kmitočtech přiblblých snímkůz mejdanů z večeří z...

Ave

Pecha Kucha Nymburk

Nymburk Forbína

Praha na podlaze místo prken

Místo pro hlouposti

vše je život

v rádiu i jinde

když fotím

Tato fotogalerie je prázdná.

sport je harmonie

Tato fotogalerie je prázdná.